Szkolenia

Na szkoleniach pracownik dowiaduje się wszystkiego o kawie. Zapoznaje się z jej rodzajami, sposobami parzenia. Bardzo ważne są również szkolenia z obsługi klienta. W takiej pracy można się wiele nauczyć, dlatego jest ona szczególnie cenna dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją karierę zawodową. Część kawiarni, zwłaszcza miejsca bardzo profesjonalne kładą duży nacisk na kompetencje pracowników. W tego typu miejscach na kawie należy się znać obowiązkowo. Jest to punkt konieczny jeżeli chodzi o zatrudnienie.

Mile widziany jest tu kurs baristyczny. Często zatrudniani są pracownicy, którzy mają na swoim koncie sukcesy w tej branży. Kto myśli o pracy w kawiarni powinien zdawać sobie sprawę, że organizowane są rozmaite konkursy dla baristów, zarówno krajowe, jak i Sita wibracyjne międzynarodowe. Zajęcie wysokiego miejsca w takim konkursie jest przepustką do pracy w najlepszych kawiarniach. Robienie dobrej kawy jest elementem koniecznym, o którym nie trzeba nawet wspominać. Liczy się jednak również umiejętność pracy z klientem. Gość, który odwiedza naszą kawiarnię musi się dobrze czuć. Praca w kawiarni ma również swoje minusy. Jest to praca stojąca. W zależności od ilości klientów pracujemy non stop. Może być to wyczerpujące i powodować problemy z kręgosłupem. Osoby, dla których kawiarnia jest miejscem pracy powinny dbać o aktywność fizyczną po pracy.

Niektórzy jako wadę takiej pracy wymieniają zarobki. Nie jest to do końca prawdą. Wszystko zależy tu od prestiżu miejsca i naszego doświadczenia.

Wpis zawdzięczamy

Zobacz stronę autora: Tawotnica