Jak wybrać dobrą kawę?

Wybór dobrej kawy nie jest tak prosty jak mogłoby się nam wydawać. Powie nam o tym każdy doświadczony barista. Warto wiedzieć, że dobrą kawę ciężko jest dostać w supermarkecie. Wyznacznikiem nie jest tu nawet cena. To, że zapłacimy duże pieniądze za kawę supermarketową nie oznacza, że napijemy się mieszanki wysokiej jakości. Często możemy spotkać kawę reklamowaną jako wysokogatunkowa, jednak po otworzeni opakowania okazuje się, że produkt, który nabyliśmy jest zmielony. Powinniśmy zapamiętać, że kawa naprawdę wysokiej jakości jest sprzedawana jedynie w formie ziaren.

Dodatkowo ziarna te mają stosunkowo krótki okres przydatności. Dobrej jakości kawę mielimy bezpośrednio przed spożyciem, co umożliwia wydobycie z niej pełni aromatów. Zmielona kawa, która leży w sklepach miesiącami nie jest produktem wysokiej jakości. Podobnie jest z tak zwaną kawą rozpuszczalną. Żadna szanująca się kawiarnia nie posiada na stanie tego typu produktów.

Zakup dobrej kawy nie jest więc łatwy, co więcej nie jest również tani. Niewielkie opakowanie dobrej gatunkowo kawy kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Nie jest to mało, jednak warto kupić na próbę dobry jakościowo produkt, żeby zaobserwować różnicę. Innym sposobem na napicie się dobrej kawy jest odwiedzenie prestiżowej kawiarni. Tu warto skorzystać z porad specjalistów. Jeżeli zależy nam na dobrej kawie, powinniśmy unikać tak zwanych kawiarni sieciowych. Warto zdawać sobie sprawę, że kawiarnia sieciowa jest nastawiona przede wszystkim na masowego klienta. Dobra kawa to nie jest kawa z mlekiem.

Wpis zawdzięczamy