Kawiarnia jako miejsce pracy

Kawiarnie kojarzą nam się z miejscem spotkań i rozmów. Jednak oprócz osób popijających w nich kawę i dzielących się najnowszymi plotkami znajdziemy również osoby samotne, które pracują w skupieniu na swoich laptopach. Kawiarnia stała się bowiem popularnym miejscem pracy. Wraz z rozwojem internetu wiele zawodów możliwych jest do wykonywania zdalnie. Internet sprawił również, że powstają coraz to nowe zawody. W związku http://pracownia-feniks.pl z tym na rynku pojawiło się wielu pracowników nie posiadających miejsca pracy, pracujących na własną rękę.

Są to tak zwani freelancerzy. Nie tylko oni pracują zdalnie. W kawiarniach możemy spotkać również początkujących przedsiębiorców, którym nie opłaca się jeszcze wynajmować swojego biura. Ktoś mógłby zadać pytanie dlaczego osoby te nie pracują w domu. Trudno wytłumaczyć tę kwestię komuś, kto całe życie pracuje na etacie i nie wyobraża sobie niczego bardziej przyjemnego niż praca w domu bez konieczności porannego wstawania i stania w korkach. Jednak wystarczy popracować przez pewien czas w domu, żeby przekonać się o mankamentach tego rozwiązania. Przede wszystkim kiedy pracujemy w domu zaciera się nam granica pomiędzy życiem prywatnym a pracą. W skrajnych wypadkach objawia się to w taki sposób, że chcąc nie chcąc cały czas jesteśmy w pracy.

Może wydawać się przyjemnym pracowanie w łóżku, w piżamie, z kubkiem ulubionej kawy i laptopem. Jednak warto zdawać sobie sprawę, że skupienie w takich miejscach przychodzi bardzo trudno. Potrzeba ogromnej samodyscypliny, żeby pracować wydajnie w domu.

Wpis zawdzięczamy

Zobacz stronę autora: oc ac porównanie